Na rynku pojawia się coraz więcej modeli butów terenowych. Jednym z najczęściej przez nas wybieranych jest znany większości biegaczy „Speedcross”. Niemniej jednak rodzina butów SPEED w ostatnich latach znacznie się rozwinęła i zaczęły się pojawiać wątpliwości, który model buta najlepiej się nadaje na teren i jakie są pomiędzy nimi różnice.

Poniżej w sposób obrazkowy oraz z krótkimi komentarzami przedstawiam, podział butów.Salomon Speedcross 4

Salomon Speedcross 4 to najczęściej przez nas wybierany but. Idealny na błoto, trawę, śnieg – po prostu w miękki teren. Czym się różni Speedcross 4 od Speedcrossa 3? Pierwszą i najważniejszą zmianą jest bieżnik. W modelu starszym nasz bieżnik zakończony był po bokach w połowie „V”, teraz mamy całe „v” dzięki czemu podeszwa się tak mocno nie ściera. Dodatkowo jest nieco inna mieszanka gumy Contactgrip- jest troszkę twardsza, dzięki czemu też nie będzie się aż tak szybko ścierała.

Więcej o różnicach znajdziecie w magazynie bieganie.pl


Salomon Speedcros Vario

„Młodszy brat” Speedcrossów. Model dość uniwersalny, z mniej agresywnym bieżnikiem i ze zwykłą sznurówką, zamiast Quicklaca. Idealny dla osób, które zaczynają swoją przygdę z biegami trailowymi.

Salomon Speedcross Pro

Salomon Speedcross Pro ma przede wszystkim klejoną cholewkę, a nie jak Speedcross 4 szytą, dzięki czemu jest lżejszy. Dodatkowo ma system „Endo Fit” czyli tak zwaną wewnętrzną skarpetę, zapewniającą dodatkową stabilizację stopy w trakcie ruchu. (zdjęcie). Wkładka w środku jest bardziej płaska (nieogumona) dlatego te buty bardziej będą pasowały dla osób, które mają płaskostopie.Salomon S-lab Speedcross

Salomon S-lab Speedcross to jeden z najlżejszych butów. Waży jedyne 280 g.

Salomon S-lab Speed

Salomon S-lab Speed różni się od poprzedniego modelu dropem. Przede wszystkim jest on bardzo niski. W tym modelu mamy 4 mm dropa i obniżoną cholewkę buta.Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to piszcie w komentarzach. Osobiście dostaję sporo zapytań odnośnie tych butów, dlatego też stwierdziłam, że forma graficzna będzie doskonałym przedstawieniem tych butów.