Ekipa GOPRowsko- TOPRowska zawitała w Dziwiszowie na Łysej Górze na pierwszej w tym sezonie akcji Bezpieczny Stok.
Gosia jako osoba z największym stażem w prowadzeniu akcji, jak zawsze powaliła tłum na kolana, zresztą zobaczcie sami jak było:I jeszcze kilka słów o samej akcji BEZPIECZNY STOK:

BEZPIECZNY STOK – edukacja dzieci i młodzieży szkolnej z zagadnień bezpieczeństwa na stokach narciarskich.

Analogicznie do kodeksu drogowego chcemy upowszechnić KODEKS NARCIARSKI, który jest zespołem zachowań dla każdego użytkownika tras narciarskich.

Ponadto, zamierzamy ugruntować wiedzę o przygotowaniu się do sezonu zimowego, sposobu zachowań na wyciągach narciarskich i kolejach, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa narciarzy oraz snowboardzistów.

Edukacja dotycząca zagadnień bezpieczeństwa na stoku narciarskim, będzie przeprowadzona
w dwóch etapach:

  1. przedstawiona w przystępny dla dzieci i młodzieży sposób – komiks online, wzmocniony o logo akcji wraz z plakatem oraz papierową wersję komiksu.
  2. praktyczne akcje, przeprowadzone na stokach narciarskich ośrodków stowarzyszonych w PSNiT.

W początkowej fazie, główny akcent akcji zostanie położony na propagowanie bezpiecznej jazdy dzieci i młodzieży, a w szczególności jazdę w kasku. Hasło tych działań brzmi:

„najważniejsza komenda na stoku: KASKI WŁÓŻ

Naszą ideą jest stworzenie swoistego rodzaju mody na jazdę w kasku i to nie tylko wśród tych, którzy nie ukończyli 16 roku życia, ale wśród wszystkich korzystających ze stoku.

Mamy nadzieję, że efektem projektu będzie utrwalenie dobrych nawyków u narciarzy oraz
snowboardzistów, co przyczyni się do większego bezpieczeństwa oraz zmniejszenia ilości wypadków na stokach.

Kampania nie jest zadaniem jednorazowym, będzie kontynuowana i powiększana o nowe aspekty z każdym kolejnym sezonem zimowym.