Salco zawitało do mojego życia w marcu 2015, więc czas już podzielić się tym co zdążyłam zauważyć i poczuć.

Przede wszystkim Salco to wspaniali ludzie, a Salco Sport Team to sportowcy, pełni radości, energii i pasji, o których już nie raz wspominałam. Salco samo w sobie kojarzone powinno być z Solami do kąpieli i właśnie o nich kilka słów ode mnie.

Soli Salco zaczęłam używać w marcu i na początku sceptycznie patrzyłam na kilogram wsypywanej soli do kąpieli, ale już po pierwszym użyciu stwierdziłam, że jednak warto i czuć różnice. Wychodząc z kąpieli, w której się stosuje według zaleceń sól czujemy lekką ulgę w mięśniach i odprężenie. Efekt ten zapewne uzyskujemy dzięki soli oraz temu, że spędzamy ok. 20 min w wannie gdzie możemy się zrelaksować. Po każdej kąpieli czuję również zdecydowanie, że moja skóra pokryta jest delikatnie warstwą soli, która co pozytywnie wpływa na przepływ limfy i krwi, co z kolei wpływa na lepszą prace całego naszego organizmu.

Osobiście starasznie cenie sobie fakt, że ciepła kąpiel ułatwia rozciąganie zmęczonych mięśni i ścięgien, co jest istotną profilaktyką w kontekście przeciwdziałania kontuzjom. Przyspiesza także adaptację do większych obciążeń treingowych. Warto dodać, że kapiele w soli powinno się traktować jako jeden z elelemntów naszej odnowy i regeneracji.

Dodam jeszcze, że „dzięki” ostatnim wysokim temperaturom odparzyłam sobie z skórę (nie było to małe odparzenie) i tutaj też należy zwrócić uwagę na fakt, że sole pomagaja w stanach zapalnych skóry.

Wracam niejednokrotnie z treningu i przyznaję się, że nie mam czasu na 20 minutową kąpiel, ale nikt nie mówi, że soli wtedy nie da się użyć. Biorę w takich chwilach miskę nalewam do niej wody, wsypuję sól i po prostu wkładam stopy aby, odpoczęły po całym dniu. To bardzo pomaga i pozwala na relaks, a w miedzy czasie można książkę poczytać 😉

Nie mogę tutaj równeiz pominąc faktu, że żaden chemiczny środek nie zastąpi zabiegów naturalnych, do których właśnie należą kąpiele w solankach.

Podsumowując: jestem jak najbardziej za solami, wszystko co naturalne jest przeze mnie bardzo cenione i nie jedno już badanie dowiodło, że działa 🙂 Sole Salco wpływają pozytywnie całościowo na nasz organizm, co można zauważyć juz po pierwszych kąpielach. Dodam jeszcze, że Salco ma wspaniałe kosmetyki, które z kolei oprócz tego, że są wysokiej jakości to wspaniale pachną.

Każdy wieczór z Salco zapewne dla sportowców będzie przydatny po każdym treningu 🙂

Mówię doże TAK dla sportu i soli Salco 🙂