O mnie

/O mnie
O mnie 2018-10-28T09:21:27+00:00

Z tej strony Natalia Tomasiak, pochodzę z Krynicy Zdrój, położonej w malowniczym Beskidzie Sądeckim. Aktualnie mieszkam, pracuje i promuję aktywny tryb życia w Krakowie.

Biegam górach od zaledwie od 2 lat, ale już mogę się pochwalić małymi sukcesami. Od 2016 roku reprezentuje barwy Salomon Suunto Team.

Mówią, że od dziecka tkwią we mnie niespożyte pokłady energii. Jako dziecko próbowałam swoich sił w koszykówce, teakwondo, na basenie, rowerze, ale dopiero biegi górskie okazały się tym co pochłonęło mnie całkowicie.

Jestem pasjonatką gór, biegów górskich, miłośniczką ski-touringu, ratowniczką – kandydatką krynickiej grupy GOPR. Zimą działam jako instruktorka narciarstwa, snowboardu oraz prowadzę m.in zimowe akcje „Bezpieczny Stok”, organizowane m.in przez MSWiA i MEN.

Miałam okazję uczestniczyć w wyprawach w ciekawe zakątki świata, takie jak Arktyka, Laponia, Kaukaz, Góry Skaliste.

V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme, Reprezentantka Polski w biegach górskich

Osiągnięcia

  • I miejsce – Sztafeta Górska – Kudowa-Zdrój
  • I miejsce – Val des Ribes – Hiszpania – 45 km/+3300m
  • I miejsce – Elba Trail – Włochy – 39 km/ +2900 m
  • I miejsce – Chojnik Półmaraton z Górką
  • I miejsce – Łemkowyna Ultra Trail – 30 km
  • I miejsce – Festiwal Biegowy Krynica Zdrój – Bieg na Jaworzynę – 2,5 km/ +500 m
  • I miejsce – Memoriał im. E. Hudziaka – zawody ski-tourowe
  • II miejsce – Stranda Fjord Race – Norwegia – 40 km/+2500 m
  • II miejsce – PolarSport Skitour (zawody ski-tourowe)
  • II miejsce – Zimowy Półmaraton Gór Stołowych
  • VII miejsce – Monte Rosa Sky Marathon – Włochy – 34 km/+3500 m
  • I miejsce – Złoty Półmaraton – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (rekord trasy)
  • II miejsce – Gran Trail Orobie – Włochy – 70 km/+4200 m
  • IV miejsce – MISTRZOSTWA ŚWIATA SKYRUNNING ULTRA – GLEN COE – SZKOCJA 50 km/+2200 m

  • I miejsce – Stubai UltraTrail – 63 km/+4134
  • I miejsce – Wielka Prehyba – 45 km (Biegi w Szczawnnicy)
  • I miejsce – Beskidzki Topór – półmaraton
  • II miejsce 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc, dystans MINI- 17 km
  • III miejsce Bieg 7 Dolin – 64 km/+3100m
  • II miejsce Trojak Trail – 10 km (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
  • III miejsce – PolarSport SkiTour im. B.Germann (zawody ski-tourowe)
  • III miejsce Glacier 3000 Marathon +2900 (Gstaad)
  • XIII miejsce – Royal Ultra Sky Marathon – Gran Paradiso – Puchar Świata Skyrunning Extreme
  • XV miejsce Mistrzostwa Europy Skyrunning w Kraju Basków (Hiszpania) – 31 km/+2400m
  • VII miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiey – Mistrzostwa Świata w Trailu, Włochy Trail Scored

  • I miejsce Memoriał H. Openneheima (zawody ski-tourowe)
  • I miejsce Runek Run – Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju
  • I miejsce Złoty Półmaraton (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
  • II miejsce w klasyfikacji drużynowej Salomon Suunto Team, VI miejsce Mistrzostwa Polski w Skyrunningu (Bieg Marduły) (Tatry)
  • II miejsce Półmaraton o Puchar Czanieckich Makaronów
  • II miejsce Trojak Trail – 10 km (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
  • II miejsce Maraton Transvulcania
  • III miejsce Zugspitze UltraTrail Basetrail XL
  • III miejsce City Trail Lublin – 5 km
  • IV miejsce Mistrzostwa Polski na Długim Dystansie (Biegi w Szczawnicy)
  • IV miejsce PolarSport SkiTour im. B.Germann (zawody ski-tourowe)
  • IV miejsce Tromso Skyrace Hamperokken (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
  • VI miejsce Trofeo Kima (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
  • VII miejsce Salomon Glen Coe Skyline (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
  • V miejsce w klasyfikacji generealnej kobiet Pucharu Świata Skyrunning Extreme

  • I miejsce Chyża Durbaszka – półmaraton (Szczawnica)
  • I miejsce Sky&Clouds Tatra Extreme (Słowacja, Tatry Wysokie)
  • I miejsce Złoty Półmaraton (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
  • I miejsce Trojak Trail – 10 km (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
  • I miejsce Półmaraton Limanowa Forrest
  • I miejsce IV Memoriał Wojtka Kozuba
  • II miejsce VIII PZU Tatrzański Bieg Pod Górę
  • II miejsce Bieg Zamoyskiego (10 km, Do Morskiego Oka)
  • II miejsce Półmaraton Mustanga (Dobczyce)
  • II miejsce SuperMaraton Gór Stołowych- 50 km
  • II miejsce III Ultramaraton Bieszczadzki
  • III miejsce Flexistav Bieg Ultra Granią Tatr 2015 – 73 km
  • III miejsce Mistrzostwa Polski w Skyrunningu (Bieg Marduły) (Tatry)
  • III miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski w Skyrunningu – SALCO SPORT TEAM – 3 m-ce
  • III miejsce Letni Bieg Piastów – Półmaraton
  • IV miejse Bieg Górski – 34 km Festiwal Biegowy(Krynica Zdrój)
  • III miejsce Montrail Liga Biegów Górskich 2015
  • Akcja Bieg na Rysy, czas: 1 h 56 min – nieoficjalny rekord Polski Kobiet

  • I miejsce Ultramaraton 66 km – Festiwal Biegowy(Krynica Zdrój)
  • I miejsce Złoty Półmaraton (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
  • II miejsce Półmaraton w Szczawnicy (Perły Małopolski)
  • II miejsce cały cykl biegów górskich Salomon S-lab
  • III miejsce Letni Bieg Piastów – półmaraton (Jakuszyce)
  • III miejsce w kat K30 Supermaraton Gór Stołowych – 50 km